FK DUKLA BANSKÁ BYSTRICA - ŠK Slovan Bratislava 1:1, sobota 14.4.2012, 2250 divákov

Ešte pár minút pred zápasom nič nenaznačovalo, že sa blíži jeden z vrcholov jarnej časti sezóny na Štiavničkách. Súboj s úradujúcim majstrom a víťazom Slovenského pohára síce prilákal viac divákov do hľadiska, bohužiaľ väčšinu prilákal súper a nie naša Dukla. K nám do sektoru prichádza na pomoc skupinka asi 10-tich prevažne mladých ľudí s dresmi a bubnom. Snažia sa zapájať do jednoduchších pokrikov a oživujú fandenie bubnovaním. Hostí sa v sektore objavuje necelá štyridsiatka, vyvesujú 1 vlajku. U nás visia vlajky 2, ľudí sa v kotle schádza okolo 60. Prvý polčas je fandenie trochu rozpačité, v tom druhom však už naberá na obrátkach. Vhadzujeme na tartan 50 papierových stúh, akurát v okamihu, keď Dukla vsieťuje úvodný gól stretnutia. Neskôr ešte fandenie spestríme päťdesiatimi červeno-bielo-striebornými balónmi. Support trvá nepretržite až do konca zápasu a vrcholí pri odpískanej jedenástke. Napriek jej nepremeneniu pokračujeme vo fandení do konca zápasu i po ňom a lúčime sa s hráčmi pri plote. Snažíme sa ich povzbudiť pred dôležitým dvojzápasom semifinále SP proti Žiline.