FC Spartak Trnava - FK Dukla Banská Bystrica 3:1,utorok 6.11.2012, 2278 divákov

Ešte v októbri, viac ako týždeň pred výjazdom, visí na našich stránkach i na FB oznam o výjazde na odvetu pohára v Trnave a tiež po meste je rozmiestnených niekoľko desiatok plagátov. Bohužiaľ, ako to už v poslednom čase býva v BB pravidlom, ľudia sa na zájazd nehlásia, preto sme nútení zájazd zrušiť. Nechceme sa však zmieriť s našou neúčasťou na tomto pre nás dôležitom zápase. Vydávame sa teda na 2-och autách do Trnavy. Tam nás už túžobne očakáva naša nežná trnavská spojka s 10-timi lístkami. Dostáva sa nám pocty vstúpiť do sektoru hostí. Náš konečný počet je rovnaký ako počet hráčov na ihrisku – 11. Na plot vešiame 2 vlajky, čím sa vyrovnáme domácim, ktorí majú tiež 2 a začíname v rámci možností fandiť. Napriek nášmu veľmi skromnému počtu je väčšinu prvého polčasu počuť iba nás. Povestný „trnavský kotel“ na juhu sa zmôže len na pár pokrikov, väčšinou protibystrických, podobne ako východná tribúna. Južná tribúna sa preberá až po polčase, dokonca sa im podaria aj 2 prekrikovačky s východnou tribúnou. Keďže ich support nie je sústavný využívame tiché fázy na podporu našich hráčov. Tí sa nám odvďačia gólom, ktorý znamená postupovú nádej v penaltovom rozstrele a prílev energie do našich žíl. Trnavčania sa nás snažia provokovať rôznymi pokrikmi či gestami, my ich ale ignorujeme a sústredíme sa na support nášho tímu. Bohužiaľ záverečnému náporu Trnavy Dukla neodolá a inkasuje. Na zvrat už má náš tím veľmi málo času a záverečným hvizdom rozhodcu sa naša pohárová púť končí. Napriek prehre ďakujeme hráčom za výkon, i oni nám za podporu. A potom už začína ten pravý adrenalín. Zo sektoru sme vypostení rovno medzi trnavákov opúšťajúcich štadión a „trnavský kotel“, keďže je na tej istej tribúne ako my, to má rovanko blízko von. Snažíme sa teda splynúť s davom ako sa len dá. K autám zatiaľ nejdeme, ale sa rozptyľujeme po okolí. Do áut sa vrátime po asi štvrťhodine, keď už je „čistý“ vzduch. Výborný výjazd, mrzí len naše vypadnutie z pohára. Kto nebol môže ľutovať, výjazd v „old schol“ štýle, bez policajnej buzerácie a dokonca aj bez osobnej prehliadky pri vstupe na sektor :)