FK Dukla Banská Bystrica - FC Spartak Trnava 0:0, sobota 30.11.2013, 2 080 divákov

Ide o posledný zápas jesene i roka 2013, chceme sa preto rozlúčiť so Štiavničkami dôstojne. Už začiatkom novembra na predposlednom domácom zápase vyrábame pozývací transparent, ktorý po zápase s Dunajskou Stredou dávame do rúk hráčom spolu s pyrotechnikou. Videopozvánku umiestňujeme na web a transparent na nadjazd, kde je však silné vírenie vzduchu, preto ho premiestňujeme na plot na Štiavničkách. Okrem toho vylepujme po meste 1000 nálepiek pozývajúcich na zápas. Lepšieho súpera ako trnavský Spartak sme si na záver ani nemohli želať. Stretávame sa v deň zápasu 4 hodiny pred začiatkom a pripravujeme choreo. Spájame 4 fólie 4x5 m do podkladu 10x8 m, na ktorom vytvárame slávnostný mestský erb Banskej Bystrice na vrchu s letopočtom 1255 - rok udelenia mestských práv. Práca nám ide veľmi dobre vďaka hojnej účasti a krátko poobede umiestňujeme hotové dielo na sektor. Potom sa už len ladíme na zápas. Už po výkope sa pod naše státie priblíži skupina cca 15 trnavčanov v kuklách, na čo reaguje náš sektor rýchlym výbehom pred štadión. Rovnako rýchli sú však aj "muži zákona". Vraciame sa na státie a snažíme sa sekundovať niekoľkonásobnej presile fanúšikov v sektore hostí. Berieme si na pomoc aj mávacie vlajky cca 70 ks. V kotli nás je približne sto, čo je vzhľadom na pokročilý jesenný čas veľmi slušné číslo. Po polčasovej prestávke zvyšujeme intenzitu supportu a okrem mávacích vlajok dvíhame nad hlavy aj pripravené choreo. Záver zápasu sa nesie v nepretržitom supporte, pričom väčšina z nás fandí vyzlečená do pol pása. Pred úplným koncom stretnutia sa na našom sektore rozhorí 20 ohňov a 5 dymovníc. Po stretnutí si ďakujeme pri plote s hráčmi a spolu spievame chorál "My sme chlapci spod Urpína". Fantastická bodka za veľmi slušnou jeseňou. Hostia sa prezentovali veľmi kvalitne - v prvom polčase choreografiou z pršiplášťov a nápisom na plote - VERNÍ SVOJIM FARBÁM a v druhom parádnou pyro vložkou doplnenou transparentom LEGALIZE PYRO. Zápas z fanúšikovskej stránky na výbornú.