FK Dukla Banská Bystrica – ŠK Slovan Bratislava 2:4, sobota 14.9.2013, 3 390 divákov

Zápas zo Slovanom padol na jarmočný víkend ako už viackrát v minulosti, čo dávalo vysoké predpoklady k tomu, že atmosféra na zápase bude viac ako priemerná. Aj keď dopoludnia vytrvalo prší, poobede sa počasie umúdri a priťahuje Bystričanov do ulíc mesta nasať atmosféru 356.ročníka Radvanského jarmoku ale aj na tribúny vychutnať si zápas 20.ročníka najvyššej slovenskej ligy proti úradujúcemu majstrovi. Veľmi slušne je zaplnená krytá tribúna, ale aj ostatné tribúny sú plnšie ako obyčajne. Kotol šlape naplno od úvodných sekúnd, ako aj Dukla, ktorá sa ujíma vedenia už v 2.minúte. Slovan však ešte v prvom polčase strhne vedenie na svoju stranu. Našťastie vsieťujeme majstrovi gól do šatne, čím si udržíme bodové nádeje do druhého polčasu. Support v prvom polčase má veľmi dobrú úroveň, pomáhame si aj mávacími vlajkami. Hostia nemali byť vôbec prítomní, napokon sa ich v niekoľko sektore hostí objavuje, sú to prevažne mimobratislavskí fanúšikovia. V druhom polčase si berieme na pomoc aj bubny a vyťahujeme nad hlavy sektorovku so znakom Dukly a rokom vzniku klubu – 1965. Aj keď v zápase inkasujeme 2 góly, vytrvalo fandíme až do konca a po zápase sa lúčime s hráčmi pri plote. Slovan bol nad naše sily, ale chlapcom sa v utorkovom zápase podarilo priviezť zo Záhoria cenný bod. Teraz nás čakajú 2 zápasy po sebe doma a pri plnom bodovom zisku máme šancu na výrazný posun v tabuľke na čelné priečky. Dukla do toho!

Vďaka štedrosti dvoch fanúšikov (Fikus+Jono) je náš bank o 40 € plnší, ďakujeme!

Foto č.1: fkdukla.sk, 2-4. nástenkár