HKM Zvolen – HC ’05 B. Bystrica 3:2 po s.n. (0:0,2:1,0:1 – 0:0,1:0), štvrtok 14.3.2013, 4174 divákov

Iskra v sérii so Zvolenom prehráva 3:1, preto sa môže stať, že výjazd do Zvolena na piaty zápas play-off môže byť na dlhý čas posledným zápasom našich hokejistov. Mobilizujeme sa, aby sme pomohli hokejovým fanúšikom i našim hráčom a vyrážame v plnom buse smer Zvolen približne hodinu pred zápasom. Nálada je výborná, cesta rýchla a aj vďaka policajnýcm majákom sme čoskoro pri vstupe na sektor pre hostí. Máme so sebou aj menšie pyro, ktoré ešte pred vstupom na sektor odpaľujeme. Niektorým zaplatí za vstupenku Jirko Lála, ostatní si kupujeme lístky po 4 €. Sektor za bránou je vybavený bufetom s pivom, jedlom i alkoholom; toaletami i terasou pre fajčiarov – taký komfort ponúka máloktorý sektor pre hostí v najvyššej slovenskej futbalovej lige. Výhľad zo sektoru je pomerne slušný – nevýhodou sú nie najšťastnejšie rozmiestnené opierky na státie, lepkavé schody  a  zábradlie s plexisklom, na ktoré je bez lepiacej pásky nemožné upevniť vlajky... Okrem tradičnej vlajky hokejových fanúšikov Banská Bystrica s logami hokejových ultras a hokejového klubu, vyvesujeme aj netradičné vlajky – vlajku RWA so zamračenýma okáma, ktorá je na hokeji po prvýkrát a tiež obojručku – NIE mod€rnému futbalu. Fandenie má na oboch stranách solídnu úroveň, domáci sú však tentokrát v presile. My si pomáhame bubnom a mávacími vlajkami. Súboj je vyrovnaný – najskôr vedieme my, potom Zvolen, a keď sa nám v poslednej tretine podarí vyrovnať nasleduje od polovice poslednej tretiny až po jej koniec nepretržité fanatické „Dale cavese“, ktoré mnohí absolvujú vyzlečení do pol pása. Výborný support pokračuje aj v predĺžení, kde sa o víťazovi nerozhodne, preto nasledujú samostatné nájazdy. Tu však majú viac šťastia domáci a náš tím sa lúči so sezónou. Tlieskame hokejistom, ktorí prichádzajú pod sektor. Keď idú okolo zvolenskí hokejisti otáčame sa chrbtom. Cesta do BB sa nesie v znamení spevu tupých songov, populárnych a ľudových piesní. Výborný výjazd, kto nebol môže ľutovať.

Foto: zvonline.sk, hc05.sk