FK Dukla Banská Bystrica - FC ViOn Zlaté Moravce 1:0, sobota 13.04.2013, 1170 divákov

Keďže má byť pred zápasom gratulácia Maťovi Poljovkovi, ktorý ako prvý hráč histórie Slovenskej najvyššej ligy nastúpil v 400 zápasoch, rozhodneme sa že choreo venujeme tejto milej udalosti. Stretávame sa viac ako 2 hodiny pred zápasom v počte 3 osoby a snažíme sa pripevniť papier na plot. Ale ako to už býva na Štiavničkách zvykom, keď robíme choreo aj tie najjednoduchšie úkony sú nadľudským výkonom. V silnom vetre sa nám asi po polhodine podarí pripevniť cca 20 m papiera na plot. To sme už 4 ľudia. V strede transparentu je koruna s číslicou 400 a po stranách je text: MAŤO # 4 JE KRÁĽ LIGY. Životnosť transparentu je však veľmi krátka nakoľko v úvode zápasu sa spúšťa prudký dážď, ktorý rozmáča a trhá časti nápisu. Našťastie predzápasovú gratuláciu Bolekovi ešte choreo prežilo. Prietrž mračien vyháňa časť ľudí z nekrytých tribún a časť dá prednosť suchu a teplu štadiónových krčmičiek. Napriek tomu sa na státí povzbudzuje a kotol má vyše 20 členov. V 30-minúte, keď už opäť svieti slnko vyvesujeme vlajku RWA. Hostí zavítalo pod Urpín okolo 10. Fandenie naberá na obrátkach hlavne v druhom polčase, keď sa k nám pridávajú „starí“ pod vedením Maja B., ktorý návštevu tohto stretnutia zaradil do svojej predsvadobnej rozlúčky zo slobodou. Kotol sa rozrastie na 40 osôb. Nasleduje nepretržitý support a dokonca aj snaha o zapájanie ostatných tribún do fandenia. Berieme si na pomoc balóny i mávacie vlajky. Fandenie napokon prináša svoje ovocia a v úplnom závere sme odmenení víťazným gólom. Radosť je preukrutná. Hostia už majú veľmi málo času na obrat, Dukla v zápase víťazí. S hráčmi si ďakujeme pri plote za výkony a v dobrej nálade sa poberáme domov alebo aj inam... Získali sme dôležité tri body pred dvojzápasom na ihriskách súperov. Najbližšie cestujeme do Nitry v sobotu 20.4.2013 o 14:00 spred Hajzlov, cena 10 € (s kartou 9).