FK Dukla Banská Bystrica – 1. FC Tatran Prešov 0:0, sobota 4.5.2013, 1 310 divákov

Po dvoch prehrách po sebe sa z Dukly razom stáva kandidát na vypadnutie a zápas s rovnako ohrozeným Prešovom má pre oba tímy prívlastok existenčný. Jeho dôležitosť si uvedomujeme aj my a rozhodneme sa pripraviť aj čosi navyše – motivačný nápis na plot. Prvá dvojica „ultrasov“ prichádza na štadión už o 15:00 a pripevňuje na plot papierový transparent s rozmermi cca 1,5 x 20 m. O hodinu im v trojici prichádzame na pomoc. Opäť musíme zápasiť s vetrom a papier asi 5 krát znovu a znovu pripevňovať. Pomocou medeného (Banská Bystrica mala v stredoveku prívlastok Medené mesto) a zlatého spreja vytvárame nápis Hybaj Dukla, doplnený o prečiarknutú hlavu koňa vľavo (Prešov=koňare) a mestský erb vpravo. S prácou sme hotoví asi 20 minút pred začiatkom zápasu. Úvodný výkop zápasu sa blíži, mierime teda na sektor. Vyvesujeme vlajku RWA a púšťame sa do supportu, ale ľuďom sa veľmi nechce povzbudzovať. Oživenie nastáva po príchode 5 hostí, ktorí vyvesujú 1 vlajku. Berieme si na pomoc aj mávacie vlajky. Po polčasovej prestávke je fandenie ešte horšie ako v prvom polčase a akú takú úroveň má až posledných 10 minút, ale ovocie v podobe gólu nám neprináša. Na pomoc nám prichádza aj 1-ročná fanúšička, ktorá sa bubnovaním snaží povzbudiť červeno bielych. Hostia povzbudzujú vytrvalo a nepretržite celý zápas a po skončení sa môžu tešiť z bodu, ktorý má pre nich cenu zlata. My sme si naopak skomplikovali záchranárske práce. V najbližšom kole cestujeme do Košíc a v najbližšom domácom zápase v sobotu 18.5.2013 nás čaká vrchol jari – MŠK Žilina.